Лісогосподарські підприємства цього року заготовлять 550 тис. новорічних ялинок. Такі плани недавно анонсувало Держлісагентство. Проте досі заготівля дерев не розпочалася, хоча торік в цей час вже відкривались перші ялинкові базари.

Як коментує на своєму Facebook Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж, анонсовані вирубки лісгоспам поки не узгодили.

«За час, який лишився, ще можна встигнути заготовити півмільйона ялинок та доставити їх по Україні. Доставка з лісу до міст в середньому триває два дні. Однак допускаю, що дерев на продаж буде менше», — зазначає Дорошенко.

Оскільки Держлісагентство повідомляло про вирубування ялинок та сосен лише під замовлення покупців, то експерт вважає, що попит з боку підприємців, які ведуть роздрібну торгівлю деревами, невеликий.

За останні 7 років середня вартість ялинок на вітчизняному ринку зросла утричі. Значна частина українців перейшла на штучні дерева — хто з екологічних міркувань, а хто — задля економії.

Водночас, як запевняють лісники, держава продаватиме ялинки не дорожче, ніж торік — в середньому 60 грн за погонний метр. На Поліссі вартість сосни довжиною 1 м складе 30-40 грн, у Лісостеповій та Степовій зонах – в межах 50-60 грн. У підприємствах Карпатського регіону ялинку чи ялицю можна буде купити по 55-65 грн. Причому лісгоспами організована як гуртова, так і роздрібна торгівля.

Непродані ялинки обіцяють роздати дитячим садкам, школам, церквам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.