Попит на свіжі ягоди та фрукти в Європейському союзі значно випереджає об’єми внутрішнього виробництва. Аби його задовольнити, ЄС активно нарощує імпорт, у тому числі з України.

Згідно інформації ФАО, за останній рік європейці купили на зовнішніх ринках свіжих дрібних фруктів на €641 млн. Темпи імпорту щороку зростають чи не на 15%.

Частка України в загальноєвропейському імпорті становить всього 0,5% або €3,4 млн.

Експерти зазначають, що вихід на ринок ЄС вимагає дотримання жорстких правил торгівлі, чітких стандартів щодо упаковки та маркетингу. Україні готові допомогти «дорости» до цих стандартів. Зокрема, мова йде про Регіональну ініціативу з розвитку агропродовольчої торгівлі та доступу до міжнародних ринків.

«В рамках ініціативи ФАО працює з Міністерством аграрної політики та іншими зацікавленими сторонами в Україні, щоб розвивати їх можливості щодо розширення експорту продуктів садівництва на ринки ЄС», — пояснює Ірина Кобута, економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Україна має потенціал до нарощення експорту в ЄС завдяки конкурентним цінам і зручній логістиці в порівнянні з конкуруючими країнами — Південною Америкою та Африкою, вважають в Українському клубі аграрного бізнесу.

В асоціації також наводять статистику експорту вітчизняних ягід до Європи: за останні 5 років поставки потроїлись. За перше півріччя 2017 року виробники тільки полуниці експортували на $1,45 млн, а за рік ця сума може перевищити $2 млн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.