За підсумками липня-жовтня 2017/18 МР, Україна експортувала в країни Близького Сходу 829 100 тонн пшениці, що на 46% більше, ніж за минулий МР. За цей період регіон Перської затоки став лідером у закупівлях всіх зернових культур з України. Його частка в українському експорті зернових становить 23%, або 3200000 тонн.

Країни Близького Сходу традиційно є ключовими ринками збуту для українського зерна. Попри високу конкуренцію з боку Росії, у цьому сезоні експерти відзначають приріст поставок пшениці у цьому напрямку, повідомляє АПК-Інформ.

«Країни Перської затоки є одними із найперспективніших ринків в світі, – напередодні зазначала Ольга Трофімцева, заступник Міністра аграрної політики і продовольства з питань європейської інтеграції. – Тут зосереджені великі фінансові ресурси, які інвестуються в різні сфери економіки».

Високий рівень доходів, велика чисельність середнього класу та зростаючий потік туристів є факторами, котрі формують високий попит на якісну продукцію, зокрема й органічну. На руку експортерам і те, що через несприятливі природні умови більшість країн Близького Сходу є залежними від імпорту.

Торік країни Близького Сходу знаходилися на другій позиції серед імпортерів українських зернових з часткою 22%, поступаючись країнам Північної Африки з 24%. Нині Північна Африка знаходиться на третій позиції з часткою 15% від загального обсягу поставок зерна з України.

Зростаючі потреби країн Перської затоки в продуктах пояснюються і стрімким зростанням їх населення. За даними Міжнародного валютного фонду, до 2019 року воно збільшиться на 2,4% – до 57,6 млн.