Алла Плачкова, совладелица винодельни "Колонист"

Засновник сімейної виноробні «Колоніст» Іван Плачков разом із дружиною Аллою запустили лінію косметики для тіла і волосся. Косметику назвали сортами винограду – наприклад, тут виробляють мило «Каберне Мерло», шампунь «Піно Нуар», гель для душу «Рислінг».

«Кожен раз, коли ми пресуємо виноград перед процесом виніфікації, залишається дуже багато виноградної шкірки і кісточок. Саме в кісточках винограду міститься найбільша кількість вітамінів і мінералів, корисних для здоров’я. Ми вирішили, що викидати такий скарб буде неправильно. Адже у всьому світі відомо про корисні і лікувальні властивості винограду», – каже Алла Плачкова.

Плачкови придбали німецький прес для холодного віджиму і почали виробляти олію з виноградних кісточок, яка і є важливим компонентом косметики для тіла і волосся «Kolonist family winery est.2005». Це кісточки технічних сортів винограду, з якого на виноробні виробляють вина Каберне Совіньон, Мерло, Шардоне і Рислінг. У таких сортах підвищений вміст амінокислот, корисних для імунітету.

«Але виробляти масло з виноградних кісточок було недостатньо для виробництва косметики. Ми були в пошуку фахівців, які б зацікавилися проектом і мали досвід у виробництві якісного українського продукту, і найголовніше – натурального і безпечного. Кілька років тому ми познайомилися з компанією DeLaMark, яка і стала згодом нашим партнером, розробляє рецепти винної серії і бере участь в розробці етикеток, – продовжує Алла Плачкова. – Об’єднавши зусилля, ми спільно створили першу партію косметики, виконали всі необхідні умови сертифікації, отримали відповідні документи і представили на ринку новий український продукт».

Основу для твердого мила виробники купують в Англії, для рідких продуктів – завозять з Німеччини та інших європейських країн. Уже в Україні на виробництві компанії DeLaMark технологи спільно з участю виноробів Плачкових розробляють рецептуру косметики. Наприклад, додають масло виноградної кісточки або пелюсток троянди. До складу твердого гліцеринового мила «Каберне Мерло», наприклад, входять також подрібнені кісточки винограду.

«Якщо ви були на виноробнях в Європі, то практично на кожній можна купити і мило, яке там же роблять, і продукти харчування, які там же вирощують і готують. Це поширена практика в Європі, яка у нас тільки починає з’являтися. На виноробні «Колоніст» можна придбати не тільки вино, розширюється також асортимент сувенірної продукції», – продовжує Алла Плачкова.

Уся лінійка косметичних засобів «Колоніст» має м’яку миючу композицію на основі ПАР, отриманих з рослинної сировини. Вона не містить синтетичних шкідливих речовин, має м’яку безсульфатную миючу композицію, біорозкладається до 98%, тому не наносить шкоди навколишньому середовищу. Останнє доведено екологічним сертифікатом «Жива планета».

На лицьовій етикетці косметики зображений авторський малюнок співвласниці сімейної виноробні «Колоніст» Алли Плачкової – виноградне гроно, виконане в техніці скетч.

Винороби кажуть, що оскільки продукт повністю натуральний і досить витратний у виробництві, то в основному він буде затребуваний в салонах краси, в косметичних салонах. У майбутньому, якщо з’явиться можливість, вони готові просувати косметичну продукцію за кордон.

Паралельно в «Колоністі» працюють над рецептурою скрабу для тіла і розглядають можливість виготовлення крему і масок для обличчя. Незабаром також з’явиться лінія виноградної олії «Колоніст» – і харчової, і косметичної.

Мило і шампунь “винної” серії коштують 159 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...