За друге півріччя 2017 року в Україні зафіксовано 41 випадок захворювання на африканську чуму серед свійських свиней. Це майже на третину менше, ніж за аналогічний період торік, інформує Держпродспоживслужба.

Отже, АЧС іде на спад. Проте не в дикій фауні — тут за вказаний період чуму виявлено 17 разів проти 5 випадків у другому півріччі 2016-го.

В продслужбі допускають, що в даному випадку могла зіграти свою роль активізація моніторінгу захворювання, в тому числі, завдяки виконанню грантової угоди з ЄС.

«Моніторинг дає можливість виявити хворобу на ранній стадії, а отже вчасно вжити заходів для недопущення поширення АЧС і занесення в господарства, де утримуються свійські свині», — каже Андрій Жук, перший заступник голови Держпродспоживслужби.

Він наголошує, що за останні півроку виявлено п’ять інфікованих об’єктів – трупів свиней, які знаходилися на сміттєзвалищах та лісополосах. Їх господарів встановити не вдалося.

Усього впродовж 2017 року зафіксовано 140 випадків чуми свиней: 111 – серед домашніх тварин, 24 – серед диких і 5 – інфікованих об’єктів. Через поширення захворювання від української свинини частково відмовилась Білорусь. Ціни на м’ясо на внутрішньому ринку стрімко зростають.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...