Очікування сільгоспвиробників щодо перспектив їх бізнесу поліпшились, свідчить останнє дослідження аграрного бізнес-клімату (АБІ), проведене в листопаді. Виробники доволі впевнені у стійкості своїх підприємств.

Відповіді респондентів свідчать про збільшення рівня доходів. Більш того, вони очікують, що ця тенденція спостерігатиметься й надалі. Аграрії планують купувати нову техніку, збільшувати кількість працівників.

Як інформує Український клуб аграрного бізнесу, на показник АБІ суттєво вплинули високі його оцінки в південних областях — 45,4 пунктів. Найнижчі результати зафіксували на Заході — близько 30,3 пунктів.

Найгірше оцінюють бізнес-клімат виробники, в розпорядженні яких знаходяться до 5000 га землі, — на рівні 19,1 пунктів. Виробники з земельним банком понад 5000 га оцінюють рівень АБІ на рівні 59,6 пунктів. Це перевищує оцінку, надану аграрними холдингами.

Окрім того, помірно позитивні оцінки дали продукції тваринного походження. Вони оцінюють бізнес-клімат в 38,4 пункти. Виробники рослинної продукції відзначили АБІ на рівні 27,4 пункти.

Загалом дослідження в листопаді демонструє, що оцінка економічної ситуації значно поліпшилась, а очікування аграріїв залишаються позитивними.

Індекс АБІ розраховується три рази на рік і демонструє, як виробники оцінюють умови господарювання та перспективи своєї діяльності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.