Ціна гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні в разі скасування мораторію на її продаж може становити 50-60 тисяч гривень. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк в ефірі одного з телеканалів, інформує «Економічна правда».

За його словами, мораторій на продаж землі буде діяти доти, доки не буде проголосований закон про обіг земель сільгосппризначення.

«Можливо допустити оборот землі між фермерами-українцями – фізичними особами в тих обсягах, які необхідні для створення сільськогосподарського підприємства», – каже прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він виступає проти продажу землі агрохолдингам та іноземцям.

В Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Законопроект про продовження мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення буде винесено на розгляд народних депутатів у четвер, 7 грудня, повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Тим часом Світовий банк виступає за зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні з 2018 року. У квітні Міжнародний валютний фонд оприлюднив Меморандум співпраці з Україною, в якому сказано про необхідність прискорення темпу земельної реформи. Створення в Україні прозорого ринку землі в МВФ назвали однією з необхідних умов побудови сучасної ринкової економіки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.