Білорусь продовжує обмежувати імпорт української свинини. Цього разу під удар потрапили відразу чотири області — Харківська, Сумська, Донецька та Тернопільська, передає Уніан.

З указаних регіонів тимчасово забороняється імпорт живих свиней, свинини та продуктів з неї, шкіряної, рого-копитної та кишкової сировини, мисливських трофеїв. Також вводяться обмеження на ввезення деяких кормів і кормових добавок.

Заборона введена минулого тижня у зв’язку з новими спалахами небезпечного вірусного захворювання — африканської чуми свиней. Раніше по тій же причині Білорусія обмежила імпорт свиней з Одеської, Вінницької, Луганської, Рівненської, Житомирської та ряду інших областей.

Тільки у 2017 році зафіксовано понад 135 випадків АЧС у різних регіонах України. Загалом, починаючи з 2012-го, відомо про 283 випадки захворювання.

Чума свиней стала одним із вагомих факторів зниження чисельності поголів’я. Як наслідок — ціни на свинину у вітчизняних супермаркетах значно виросли, за ними «підтягнулась» і вартість курятини.

Нині українські господарства утримують 6,69 млн свиней. Очікується, що на кінець року чисельність поголів’я впаде до історичного мінімуму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.