Maxresdefault 696x392

Білорусь продовжує обмежувати імпорт української свинини. Цього разу під удар потрапили відразу чотири області — Харківська, Сумська, Донецька та Тернопільська, передає Уніан.

З указаних регіонів тимчасово забороняється імпорт живих свиней, свинини та продуктів з неї, шкіряної, рого-копитної та кишкової сировини, мисливських трофеїв. Також вводяться обмеження на ввезення деяких кормів і кормових добавок.

Заборона введена минулого тижня у зв’язку з новими спалахами небезпечного вірусного захворювання — африканської чуми свиней. Раніше по тій же причині Білорусія обмежила імпорт свиней з Одеської, Вінницької, Луганської, Рівненської, Житомирської та ряду інших областей.

Тільки у 2017 році зафіксовано понад 135 випадків АЧС у різних регіонах України. Загалом, починаючи з 2012-го, відомо про 283 випадки захворювання.

Чума свиней стала одним із вагомих факторів зниження чисельності поголів’я. Як наслідок — ціни на свинину у вітчизняних супермаркетах значно виросли, за ними «підтягнулась» і вартість курятини.

Нині українські господарства утримують 6,69 млн свиней. Очікується, що на кінець року чисельність поголів’я впаде до історичного мінімуму.