Container 2568197 960 720 1 696x464

Експорт української аграрної продукції з початку року зріс на $2,7 млрд. Збільшення за десять місяців відбулося на 22,7%. Про це говорять у Міністерстві аграрної політики і продовольства.

«Трійку країн-лідерів серед імпортерів нашої аграрної продукції за січень-жовтень 2017 року сформували Індія, Єгипет і Нідерланди. При цьому глобально регіональний розріз агроекспорту не змінився: до країн Азії ми експортували понад 42% нашої продукції, до країн ЄС – 31,9% і до країн Африки – 14,7%», – каже заступник Міністра з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. Індія освоїла 11,3% українського аграрного експорту, Єгипет – 7,5%, Нідерланди – 6,9%.

Джерело фактичних даних – ресурс UN Comtrade – стверджує, що Індія утримує першість за експортом соняшникової олії – 95%, кукурудзи – 90%, соняшникового шроту – 87%, пшениці – 56%. Згідно з інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, за підсумками першого півріччя 2017 року в географічній структурі українського експорту Індія займає четверте місце з часткою 5,5% від загального українського експорту. Торік експорт товарів і послуг з України в Індію склав $2 млрд. Збільшення відбулося на 31,4%. Разом з тим спеціалісти вважають країну доволі ризикованим регіоном для експортних поставок, зокрема, і через вимоги фумігації зерна забороненим у Європі хімікатом.

Єгипет експортує українське зерно, молоко і яловичину. Зокрема, у 2015-2016 роках 60-70% експорту живої худоби надходило до Єгипту. Основними продуктами українського експорту до Нідерландів, окрім олії та зернових, є насіння олійних, фрукти та горіхи. Разом з Нідерландами, до п’ятірки імпортерів української аграрної продукції у Європі входять Іспанія, Польща, Італія і Німеччина.

З початку року, кажуть у Мінагрополітики, помітно зріс експорт фруктів і ягід – абрикосів, вишень, персиків, слив, а також борошна, цукру, курятини і яловичини. Очікується, що цього року аграрний експорт збільшиться на 15-20%.