Хробаки добре почуваються у грунті з Марсу й навіть активно розмножуються. Оскільки вони мають вирішальне значення для екосистеми, то вчені уже встигли заявити про те, що в недалекому майбутньому на Марсі можна буде вирощувати сільськогосподарську продукцію, повідомляє DailyMail.

Грунт Марса наполовину складається з дрібних кристалів вулканічних порід, левову частку яких складають польовий шпат, олівін і піроксен. Ці породи широко поширені на Землі коло підніжжя вулканів і гірських хребтів, наприклад, на Гавайських островах. Інша половина грунту складається з аморфної матерії, хімічний склад і структуру якої ще не вивчено.

Earth Worm 2562572 960 720Раніше геолог Дейвід Біш зазначав, що мінеральний склад грунту Марса свідчить про те, що його поверхня в минулому могла бути покрита водою. Тоді ж була виявлена схожість інопланетного грунту за своїм мінеральним складом на вулканічні гавайські породи.

Нещодавно хробаки, експериментально заселені у «марсіанський грунт» дослідниками з Університету Вагенінген в Нідерландах, дали потомство. Життєдіяльність черв’яків забезпечила також гній та органічні рештки. Те, що вони так само зможуть відтворюватися на Марсі, є важливим кроком до колонізації планети, повідомляють вчені.

Склад марсіанського грунту дослідив марсохід Curiosity, який здійснив посадку на поверхню планети 6 серпня 2016 року.