Фінська компанія з виробництва хлібобулочних і харчових продуктів Fazer почала випікати перший у світі хліб з комахами. Його продаватимуть у магазинах і супермаркетах Гельсінки, повідомляє Reuters.

Хліб, виготовлений із борошна з сушених цвіркунів, пшеничного борошна і насіння, містить більше білка, ніж звичний пшеничний хліб. Він підходить для безглютенової дієти. Кожна паляниця містить близько 70 цвіркунів і коштує 3,99 євро. Пшеничний хліб продають за 2-3 євро.

«Ми пропонуємо споживачам хороше джерело протеїну, простий спосіб ознайомитися з продуктами харчування на основі комах», – каже Юхані Сібаков, керівник інноваційної компанії Fazer Bakery.

У листопаді Фінляндія, як і п’ять інших європейських країн – Великобританія, Нідерланди, Бельгія, Австрія і Данія – прийняла закон, що дозволяє вирощувати та продавати комах для споживання.

Fazer чекав на цей дозвіл з минулого літа. Виробник каже, що хліб із цвіркунів на смак не надто відрізняється від звичайного.

Торік Організація Об’єднаних Націй заявила, що щонайменше 2 мільярди людей включають комах у власний раціон. Їстівних комах у світі понад 1900 видів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.