Steak 2936531 1280 696x435

Україна веде перемовини щодо експорту яловичини до Саудівської Аравії. Аби оцінити систему державного контролю за виробництвом найближчим часом сюди прибудуть інспектори королівства, інформує Держпродспоживслужба.

Також інспектори перевірять підприємства, що виявили намір експортувати яловичину. Щоб потрапити в цей список, вони мають подати пакет документів до 1 грудня. На даний час компетентні органи обох країн розпочали погодження сертифікату на постачання продукції.

Як повідомляє Асоціація тваринників, українські підприємства експортують до Саудівської Аравії м’ясо та субпродукти свійської птиці. За січень-липень обсяг постачань склав 11,4 тис. тонн, вартість оцінюється в $17,6 млн.

Натомість географія експорту вітчизняної яловичини обмежується переважно країнами СНД. Туди надходить 81% зовнішніх поставок охолодженого і мороженого м’яса. Найбільшу частку займає Білорусія – 41%, Азербайджан – 22% і Казахстан – 16%.

Ще 16% всіх поставок припадає на Азію, де головними покупцями є Ірак і Грузія. Решта експортується до Африки, переважно в Єгипет.

Обсяг українського ринку яловичини оцінюють в понад $2 млрд на рік.