Лаванда не тільки красива, але і вельми прибуткова культура. Прибуток, який може бути отриманий від вирощування цієї рослини на одному гектарі, сягає 8000 євро (близько 0, 25 млн грн). Тих, хто починає вирощувати цю культуру на декількох гектарах, привертає ще і порівняно невеликі початкові інвестиції.

Пробне вирощування лаванди починається на земельних ділянках в 0,5 – 1 гектар. Як правило, в цей бізнес входять фермери, які вже вирощують зернові, але зацікавлені в цій перспективній ніші. Другим кластером зацікавлених є дрібні фермерські господарства, так як лаванда є невибагливою ​​і водночас рентабельною культурою.

Весняна посадка живців починається після відлиги, тобто на початку березня. Якщо зима була досить теплою, посадку можна здійснити і в кінці лютого. Лаванда дуже невибаглива рослина, яка нормально себе почуває при температурі від +40 до-20С. Ідеальним варіантом вважається розташування плантації лаванди поруч з джерелом води: річкою, озером або зрошувальним каналом. Проте така ідеальність зумовлює високу початкову вартість проекту.

Ринкові ціни саджанців лаванди, необхідних для посадки на одному гектарі (вам знадобиться близько 18 000 саджанців), складе близько 150 000 грн, тобто аграрій отримає 100 000 грн прибутку. Остаточна сумма залежить від вибраного сорту і відстані між рядами. Якщо ви будете збирати лаванду механічно, необхідно збільшити відстань між рядами, що знижує кількість саджанців на тій же площі.