Calf 2840961 960 720 696x473

На американських фермах для корів організовують спецрежим – 17-годинний світловий день і сім годин повної темряви на добу. Так вдається забезпечувати додатковий надій – 1-1,5 літра молока на добу.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише економіст ФАО Андрій Ярмак. Він відвідав приватні молочні ферми в американському штаті Айова.

«Ставлять автомати, які заміряють освітленість і регулюють яскравість світла. Кажуть, що окупається досить швидко. Корови в таких умовах нібито більше їдять і краще себе почувають, – пише Ярмак. – Ферми облаштовують тунельною вентиляцією, створюють потужний потік повітря 10 кілометрів на годину з одного боку корівника в інший за допомогою потужних вентиляторів. Кажуть, що при 33-350С влітку і такій системі практично не відчувають зниження надоїв».

На фермах із великими обсягами надій організовано в цілодобовому режимі, цистерни для накопичення і охолодження молока відсутні. Молоко з доїльного залу надходить одразу в цистерну, попутно охолоджуючись до потрібної температури.

У раціоні корів, окрім стандартних кормів, використовують також сухий жир, насіння бавовни, ріпаковий шрот, кукурудзяний глютен і суху спиртову барду.