Компанія Bayer створила мобільний додаток WEEDSCOUT, що автоматизує процес ідентифікації бур’янів у полі.

Щоб розпізнати небажану рослину, її достатньо сфотографувати та додати фото до програми. Алгоритм порівнює його з тисячами відомих зображень і показує користувачу бур’яни з найбільшим рівнем збігу. Якщо під час роботи з додатком у агронома немає доступу до інтеренету, він може сфотографувати рослину та розпізнати її пізніше.

“WEEDSCOUT постійно розвивається. Ми використовуємо зображення зі спільноти для вдосконалення алгоритму. Це допоможе визначити більшу кількість бур’янів на різних етапах їх росту, а також оптимізувати показники розпізнавання”, – зазначають в компанії.

Додаток доступний для Android та IOS. Його можна використовувати на смартфоні та планшеті.

Необхідність автоматизувати розпізнавання бур’янів давно бентежить спеціалістів по всьому світу. До прикладу, німецькі наукові з Escarda Technologies розробили систему, яка за допомогою спектральних сенсорів та програмного забезпечення розпізнає зайві рослини в полі та пошкоджує їх лазером.

Інший винахід запропонував стартап Franklin Robotics. Винахідники розробили прототип “розумного” робота Tertill, що виїжджає на грядки і зрізає зайві рослини. Алгоритм роботи пристрію досить простий – бур’янами вважаються найнижчі ростки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.